Posláno autorem: kdrobil | Leden 8, 2011

Vlastnosti tepelných čerpadel

Topení a příprava teplé vody se největší měrou podílí na celkové spotřebě energie domácnosti. Právě proto je třeba dbát zvýšený ohled na to, aby byl zdroj tepla co nejvíce úsporný.

Tepelná čerpadla nám nabízí přesně takové vlastností. Mohou pracovat součastně jako zdroj topení i teplé vody. Tepelná čerpadla lze tedy připojit kromě topné soustavy také na bojler. Některé typy se vyrábí s už vestavěným zásobníkem teplé vody.

Více zde

Cena za tepelné čerpadla je vyšší než u ostatních topných systému. To se ale velmi rychle vrátí díky výrazně nižší spotřebě. Návratnost pořizovací ceny v ušetřené energie je zhruba 5 -7 let, pak už tepelné čerpadlo svému majiteli pouze šetří finance.

Typy tepelných čerpadel

Existuje několik typů tepelných čerpadel podle způsobu vytápění a způsobu odběru venkovního tepla. Ne každý výrobce ovšem vyrábí všechny základní typy.

Tepelná čerpadla země voda

Tato tepelná čerpadla jsou vhodná pro novostavby. Hlavním předpokladem je možnost čerpání tepla z vrtu nebo zemního kolektoru. Vrt se hloubí do hloubky okolo 100m. V případě větších výkonů lze vyhloubit několik vrtů vedle sebe. Zemní kolektor i vrt slouží k uložení vedení pro odběr tepla. Jeho hloubka by měla být okolo 1 m, na dno se položí hadice s chladící kapalinou.

Tepelná čerpadla země voda prodražují zemní práce, ale nabízí nejvyšší topný výkon.

Tepelná čerpadla vzduch voda

čerpají teplo ze vzduchu a využívají se k vytápění a ohřevu teplé vody. Nahrazují tedy kotel i bojler. Tepelná čerpadla vzduch voda lze velmi snadno instalovat bez větších stavebních zásahů. Jsou proto vhodná pro nové domy i rekonstrukce. Díky celé řadě výkonů je lze doporučit i pro nízkoenergetické domy. O nízkoenergetických domech se dozvíte tady

Tepelná čerpadla vzduch vzduch

Toto tepelné čerpadlo získává teplo z venkovního vzduchu. Dům vytápí teplým vzduchem. V reverzním režimu může fungovat jako klimatizace. Neumožňuje ohřev teplé vody.

Tepelná čerpadla voda voda

Využívá teplotu podzemní vody. K čepání musí být na pozemku studna nebo vrt o dostatečné kapacitě vody. Toto tepelné čerpadlo má vysoký výkon.

www.tepelne-cerpadlo.org

plastova-okna-eurookna.blogspot.com

Reklamy

Kategorie

%d bloggers like this: